A minimalizmus, vagy más néven az önként vállalt egyszerű élet, a tudatos ember sajátja, aki igyekszik túllépni a megfelelési kényszerén, aki felelősséget vállal a saját életéért és tágabb környezetéért. A 30 órányi előadás és workshop abban segítette a résztvevőket, hogy feltérképezzék, mi az, ami valóban fontos számukra az életükben, és hogy olyan hétköznapokban is használható megoldásokat kapjanak, amely segíti őket, hogy valóban ezekre a fontos dolgokra szánják a pénzüket és az idejüket. Mert amikor eldöntjük, hogy mire szánjuk a mindig kevésnek tűnő pénzünket és időnket, akkor egyfajta értékrend, életmód mellett döntünk. Kérdés, hogy meghozzuk-e ezeket a fontos döntéseket vagy csak sodródunk?
Németh Gergely szervezetpszichológus előadása épp döntéseink nehézségéről és döntési folyamatainkról szólt.
A Waldorf tanár Kovács Dani a reggeli családi ritmus kialakítását segítő workshopján a résztvevők párokban gyakorolták az értő figyelmet. A “támogató szülőtárs” elképzelt szerepében fontos nevelési témákban hallgatták meg egymást és adtak megerősítést arra, ami most is jól és kiforrottan, természetesen és egyszerűen ismételnek otthon napról napra.
Zalaba Krisztián időnk jó beosztásához adott azonnal bevethető eszközöket, hogy ne ússzon el a napunk, és hogy tudatosítsuk, milyen dolgok visznek örömet az életünkbe és többet foglalkozzunk ezekkel.
Takács Szabolcs a 35. születésnapján úgy döntött, hogy nyugdíjba megy, és megél a korábban félretett pénzéből. Azt osztotta meg a hallgatókkal, hogy ehhez az életmódhoz sokkal kevesebb pénz elég, mint azt a legtöbben gondolnánk, és hogy tudatos tervezéssel, költségeink tudatos leszorításával ez bárki számára elérhető.
A további előadások:
ITT